GreenWolves | Kırşehirspor Bağımsız Taraftar Oluşumu | Kırşehirspor Kulübü Haberleri Green Wolves'den Kombine Desteği..   |   SON BİR ŞANS DAHA: 5-0   |   Şampiyonluk tehlikeye girdi:1-1   |   Kırşehirspor galibiyete kilitlendi   |   VATAN AŞKI   |   Kırşehirspor Fırsat Tepti: 0-0   |   Hentbol Süper Liginde Bir Kırşehirli !   |   Adım adım 3. Lige..   |   KIRŞEHİRSPOR 3’LÜK ATTI   |   Kırşehirspor Zirveye Koşuyor   |  
 HABERLER
GreenWolves.com Yeni Yüzüyle Karşınızda

GreenWolves Kırşehirspor Bağımsız Taraftar Oluşumu adıyla 2008 yılında kurmuş olduğumuz taraftar gurubumuzla birlikte, bugün yeni bir sayfa açmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Siz büyük Kırşehirspor taraftarlarına daha iyi hizmet verebilmek, Kırşehirspor’ un hedeflerine ulaşabilmesi için daha fazla destek sağlamak amacıyla yaptığımız çalışmalar sonucu yeni sitemizi bugün hizmete açtık. Umarız yeni sitemizle beraber tüm taraftarlarımıza ışık olur, birlik ve beraberlik içerisinde tüm camiamızla beraber hedeflerimize ulaşırız.

Bu mutlu günümüzde, tüm Kırşehirspor taraftarlarına Greenwolves taraftar oluşumunun kısa bir hikayesini anlatmak isteriz.

“Kırşehir’ in 15 km. batısındaki Emirburnu dağının eteklerinde Karakurt denilen bir kaplıca vardır. Geçmişi çok uzaklara gider. Dört mevsim hastaların taşındığı kaplıcada tedavi edilmeyen illet yoktur. Bir zamanlar Kırşehir Beyi' nin oğlu çaresiz bir hastalığa tutulmuş, her tarafı akar, kokar olmuş. Doktorlar ne yaptıysa fayda etmemiş. Beyin, umudu kesilmiş. "Bari gözümün önünde öleceğine götürün bir dağa bırakın orada ölsün, göz görmeyince gönül katlanır." demiş. Çocuğu alıp Emirburnu Dağı' nın eteklerine bırakmışlar. Elbette burada kurtlar kuşlar parçalarda o da bu illetten kurtulur. Çocuk yapayalnız kol bacak tutmaz başına geleceği beklerken, akşama doğru bir kurt görünmüş. Kurdun karnı kemiklerine yapışmış, tüyleri dökülmüş, her tarafı yaralar içindeymiş. Sürüne sürüne dağın eteğindeki bataklığa girmiş, çamura bulanmış, çıkmış. Ertesi gün yine bataklığa gelmiş, çamura girmiş. Derken iki gün sonra canlı kanlı bir kurt olarak ayağa kalkmış, uzaklaşıp gitmiş. Kurdun her hareketini izleyen oğlan, bu çamurdan bir keramet olsa gerek diyerek o da sürüne sürüne bataklığa girmiş. Çamurları yüzüne, gözüne sürmüş, bir köşede kaynayan sudan içmiş. Biraz sonra vücudunda bir dirilik canlılık duymaya başlamış. Bir - iki gün derken ayağa kalkmış, yürümüş. Üçüncü günde Kırşehir' in yolunu tutmuş. Babasının kapısını çalmış, görenler şaşırmış; gözlerine inanamamışlar. Çocuk olanı biteni anlatmış. Bey de bataklığı bir kaplıca haline getirerek üzerine bir kubbe, yanına da bir mescit yaptırıp hizmete açmış. Adına da Karakurt Kaplıcası demişler.”

Evet bizlerde bu hikayeden yola çıkarak Kırşehirimiz için önem taşıyan Karakurt efsanesindeki “Karakurt” kelimesini taraftar ismi olarak uyarlamaya çalıştık. Düşündük, araştırdık, sorduk ve soruşturduk. BOZLAKLAR grup ismimiz olmak üzere, Mucurlu, İstanbullu (Fatihin), Marmaralı, Egeli, Akdenizli, Karadenizli, Doğulu, Avrupalı ve Hollandalı Bozlaklar tayfa isimlerimiz ile ortaya çıkarak bugüne kadar takımımızı karşılıksız destekledik. Yukarıdaki hikayeden esinlenip ve de araştırmalarımız sonucunda benimseyerek belirledigimiz yeni grup ismimiz “GREEN WOLVES (YEŞİL KURTLAR)” ı, bugüne kadar Türkiye liglerinde hiç bir takım ve taraftarlarının kullanmadıklarını tespit ettik. Bu tespit bizleri bir başka takımlara özenti duyarak ve kopya çekerek değilde, çabalayarak ve düşünerek en doğru kararı vermemize sebep olmuştur. “GREEN” kelimesi çoğumuzun bildiği gibi Türkçe’ de “YEŞİL” anlamına gelmekte olup Kırşehirsporumuzun ana rengini temsil etmektedir. Aynı şekilde “WOLVES” kelimesi ise Türkçe’ de “KURTLAR” anlamına gelip yine Kırşehirsporumuzun karakterinin asil bir canlı olan kurt’ a benzetilmesi sonucunda bu isim gündemimize gelmiştir. Şunu sakın unutmayın ; Bu değişimin amacı, mevcut taraftarlarımızı bölmek değil aksine birleştirerek tek ses, tek isim, tek yürek olarak güçlü ve devamlı bir şekilde tek markamız ve sevdamız Kırşehirsporumuza destek olabilmektir. Çağrımız tüm kardeş taraftar gruplarımıza olup ayrımcılık niyetimiz kesinlikle yoktur. Bu oluşum hiçbir zaman ismine ve şekline aldanılarak siyasi amaç olarak düşünülmemelidir. Her ne kadar günümüz şartlarında spora siyaseti karıştıranlar olsada, bizler Green Wolves (Yeşil Kurtlar) taraftar grubu olarak buna kesinlikle izin vermeyeceğiz. Ve sonuçta “Senin için terk ederim büsbütün bu dünyayı'' sloganıyla Bozlaklar olarak anılan grup ismimizi Green Wolves (Yeşil Kurtlar) olarak değiştirmiş bulunmaktayız.

Kırşehirspor taraftarlarına yeni bir heves getirmek, Kırşehirsporumuzu en iyi şekilde motive edip en iyi şekilde destek vermek icin buradayız.
Bu haber 6184 kez okunmuştur.
Yorumlar
    Jankenan diyor ki: .....
  Sitenin yeni şekli bence çok güzel olmuş. Süper ligde bile çoğu takımın taraftar siteleri daha acemice. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun diyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.
2009-07-18 00:07:25      
 
    ULUPINARIN ŞAHI diyor ki: .....
  Mükemmel bir site KIRŞEHİRSPOR'un en güncel 7/24 haberlerini dakika dakika herkezden önce yayınlayan GREEN WOLVES taraftar grubuna teşekkür ediyoruz. İÇİMİZDEKİ KIRŞEHİR AŞKI BİR BAŞKA!!!!!
2009-06-30 21:35:13      
 
    Isyankarbaskentli diyor ki: .....
  Öncelikle emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Yeni tasarım gerçekten muhteşem olmuş. Tüm Kırşehirspor taraftarlarına hayırlı olsun....
2009-06-30 14:53:06      
 
    Dor_leo diyor ki: .....
  Tüm taraftarlara hayırlı olsun. Kırşehirspor'a yakışır bi site...
2009-06-30 00:22:11      
 
    Mustafagullu40 diyor ki: .....
  Yeni Tasarımımız süper olmuş emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Umarım şimdi herkes daha iyi anlamıştır Kırşehirspor için ne kadar çok ugraştığımızı.
2009-06-30 00:21:11